”Білочка”, Степанці
Канівський район, Черкаська область

Сторінка інструктура із фізичної культури

ЗАНЯТТЯ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ

Заняття з фізичної культури з дітьми дошкільного віку в ДНЗ   “Білочка” проводяться щоденно. У теплий період року вони плануються на фізкультурному майданчику, а взимку, восени та весною заняття  проводять у дошкільних групах.

Змістовну сторону заняття складають фізичні вправи (загально-розвиваючі вправи, основні рухи, рухливі ігри, вправи спортивного характеру та ін.), які обумовлені програмою для кожної вікової групи.

Навчання фізичних вправ дітей нашого дитячого закладу відбувається під час організації активної рухової діяльності, з урахуванням психологічних та фізіологічних закономірностей розвитку їх організму. Врахування цих закономірностей обумовлює визначення в структурі занять трьох функціонально пов’язаних складових частин: підготовчої, основної та заключної. Послідовність розміщення цих частин сприяє зміненню працездатності організму дитини під впливом фізичних навантажень.

Підготовча частина має мету – організувати дітей, зосередити їхню увагу на виконанні фізичних вправ, створити бадьорий настрій, забезпечити психологічну та фізіологічну підготовку організму дітей до розв’язання основних завдань заняття. Тривалість підготовчої частини заняття – 5-9 хв.

Основна частина заняття — присвячується навчанню та вдосконаленню в дітей основних рухів (стрибки, метання, лазіння та ін.), вправ спортивного характеру, комплексному розвитку фізичних якостей, вихованню моральних, інтелектуальних та вольових якостей.

Важливе місце тут також відводиться рухливим іграм.Тривалість основної частини заняття – 10-20 хв.

Заключна частина заняття має забезпечити поступовий перехід дітей від стану збудження, викликаного вправами та грою в основній частині, до відносно спокійного стану. Для цього проводять малорухливі ігри (епізодично) з нескладними рухами та правилами. На завершення заняття дітям пропонуємо ходьбу у повільному темпі у поєднанні із вправами на дихання, іноді з різними завданнями. Повільний темп виконання вправ на розслаблення, під музичний супровід сприяє відновленню організму дітей у більш короткий час. Тривалість заключної частини заняття – 1-5 хв.

Загальна тривалість занять з фізичної культури в й молодшиій групі – 15-20 хв, у середній групі 20-25 хв, у старшій групі– 30-35хв.

 

ФІЗКУЛЬТУРНІ СВЯТА

У системі фізичного виховання дітей у дошкільному закладі “БІлочка” чільне місце займають фізкультурні свята, спрямовані на комплексну реалізацію широкого кола оздоровчих та виховних завдань. Фізкультурні свята спрямовані на виховання у дітей інтересу до активної рухової діяльності, а також залучення їх до виконання різноманітних цікавих фізичних вправ, рухливих та спортивних ігор, атракціонів.

Участь у фізкультурних святах сприяє виявленню самостійності та ініціативи у виконанні рухових завдань, досягнення кращих результатів в умовах змагань, виховання колективізму, наполегливості, відповідальності, дисциплінованості та інших морально-вольових якостей.

 

 

 

Код ЄДРПОУ: 36341445

Адреса: 19031, Черкаська обл., Канівський р-н, с. Степанці, вул. Лісна, буд. 4

Повна назва закладу: Степанецький заклад дошкільної освіти "Білочка" Степанецької сільської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області

Час роботи: пн-пт 7:30-18:00

E-Mail адреса: 

Телефонний код, Канівський район: 04736

Контактні телефони: 96409

Телефон відділу освіти: 32167

Керівник: Козак Людмила Миколаївна

Години прийому громадян:     

Понеділок - 15.00 - 17.00

Середа- 09.00 - 11.00

Логін: *

Пароль: *