Степанецький ЗДО ”Білочка” Степанецької сільської ради, Степанці
Черкаська область, Черкаський район

Поради

Батьки відіграють величезну роль у мовленнєвому розвитку дитини. Дослідження свідчать, що діти, які з раннього віку багато читають і розмовляють, у майбутньому мають більший словниковий запас і грамотніше мовлення порівняно зі своїми однолітками. Ось декілька простих способів розвинути в дитини мовленнєві навички.

1. Розмовляйте якомога більше

Озвучуйте все, що відбувається за день. Наприклад, скажіть дитині: «Зараз ми підемо купатися. Відчуваєш, яка тепла вода? Коли ти обсохнеш, ми одягнемося й вийдемо на вулицю прогулятися».

2. Читайте дитині й разом із нею

Ніколи не рано почати читати дитині. Чим більше часу батьки присвячують цьому заняттю, тим більші шанси дитина має на те, щоб досягти життєвого успіху. Можна почати з найпростіших дитячих книг і з часом переходити до книг із картинками. Варто регулярно приділяти час для читання разом з дитиною в місцевій бібліотеці або книжковому магазині – це допоможе малюку розвинути любов до читання.

3. Насолоджуйтеся музикою разом

Маленькі діти люблять слухати музику й рухатися. Слухаючи пісні, діти більше дізнаються про навколишній світ, а танцюючи – розвивають почуття ритму.

4. Розповідайте історії

Складайте історії зі складним сюжетом, великою кількістю персонажів, пригодами та щасливим кінцем. Переконайтеся, що ці історії відповідають інтересам дитини і не лякають її.

5. Дайте дитині змогу проявляти ініціативу

Якщо ви побачили, що дитину зацікавила та чи інша картинка в книзі, поговоріть про неї. Якщо, наприклад, її зацікавив намальований човен, покажіть їй справжні човни й поговоріть про них. Повторюйте фрази, які вимовляє дитина, ставте запитання, усіляко взаємодійте з нею. Можна навіть записати розмови дитини на диктофон і надалі прослуховувати їх.

6. Ніколи не критикуйте вимову або грамотність мовлення дитини

Замість цього повторіть слово або фразу, вимовляючи їх правильно. Якщо в дитини виходить виправляти свої помилки, хваліть її за зусилля.

7. Помірно використовуйте телевізор і комп'ютер

Лікарі не рекомендують вмикати телевізор дитині до двох років, а дітям, старшим двох років, рекомендується дивитися телевізор не більше ніж дві години на день, і тільки якісні дитячі програми. Деякі навчальні програми можуть бути корисними для дітей. Водночас телевізійні шоу не передбачають звернення до дітей і взаємодії з ними, а це – головні чинники розвитку мовленнєвих навичок. Комп'ютерні ігри включають інтерактив, але взаємодія в них є односторонньою.

8. Слідкуйте за здоров'ям органів слуху дитини

У дитячому садку діти стають більш схильні до захворювань органів слуху. Через це може виникнути загроза зниження або втрати слуху, що, своєю чергою, може спричинити затримку мовлення. Якщо педіатр призначає ліки для лікування інфекції, проконтролюйте, щоб дитина щодня приймала правильну дозу ліків протягом усього курсу лікування. Коли дитина пройде курс лікування, ще раз запишіться на прийом до лікаря, щоб переконатися, що інфекцію усунуто.

9. Відвідуйте разом із дитиною музеї, зоопарки та інші цікаві місця

Відвідування зоопарку, аквапарку або музею відкриє для дитини абсолютно новий світ. Наприклад, у зоопарку дитина захоче дізнатися назви всіх тварин, яких вона побачила.

Фото без опису

 

Код ЄДРПОУ: 36341445

Адреса: 19031, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Степанці, вул. Лісна, буд. 4

Повна назва закладу: Степанецький заклад дошкільної освіти "Білочка" Степанецької сільської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області

Час роботи: пн-пт 7:30-18:00

E-Mail адреса: Фото без опису

Контактні телефони: 0473696409

Телефон відділу освіти: 32167

Керівник: Козак Людмила Миколаївна

Години прийому громадян:     

Понеділок - 15.00 - 17.00

Середа- 09.00 - 11.00

Логін: *

Пароль: *